Mistrovství ČR v agility grifonků a brabantíků, Jihlava, 4. 9. 2021

PROPOZICE


8.5.2019 se konalo v Třebíči při oficiálních závodech už V. MČR v agility pro grifonky a brabantíky. A že grifonci a brabantíci nejsou plemena zrovna typická pro agility, účast nebyla vysoká, ale i tak se mezi ostatními určitě neztratili. Parkury stavěli zkušení rozhodčí Petr Pupík a Olga Bazalová a určitě nepatřily mezi ty jednoduché.
Ale počasí vyšlo,sluníčko svítilo, parkury dlouhé se spoustou lapaček, ale jinak moc pěkné, parádní atmosféra, po roce setkání s lidičkami, kteří běhají se svými placatkami a co víc si přát......
Doufám, že příští rok se zase sejdeme a třeba i ve větším počtu.
Vítězové si odnesli krásné poháry od Klubu chovatelů grifonků a brabantíků, pejsani si určitě smlsnou na granulích kterými naši akci podpořil Brit, a za věcné dárečky děkujeme Ráj pro zvířata v Jihlavě.1 místo Sandra Onderková Khaki Ducky de la Tormenta del mar
2 místo Luba Strouhová Cecilie Eliška z Kamenické tvrze
3 místo Petra Nečásková Bentley Meskalin

Víc fotek je na - https://martakozakova.rajce.idnes.cz/


Grifon víkend na Mlýnkách


Kde: Rekreační středisko penzion Jana – www.penzion-mlynky.cz
Program: výcvik poslušnosti, agility, příprava na výstavy, hry, soutěže, výlet.
Termín: pátek 31.3. od 15.00 hod. do neděle 2.4.2017 , odjezd po obědě a odpolední kávě
Ubytování: Velká chatka se sociálním zařízením a vytápěním max. pro 7 osob.
Strava – plná penze.
Cena víkendu pro jednu osobu se psem 1.500,-Kč, druhý pes 300,-Kč, další bez poplatku.
Doprovod bez psa 900,-Kč.
Jako přihláška se počítá zaplacení zálohy 500,-Kč na účet 2100975429/2010. Záloha při neúčasti je nevratná. Do zprávy pro příjemce uveďte vaše jméno a příjmení.
Uzávěrka přihlášek: 24.3.2017
Více info na telefonu: 604385786 nebo e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


II. Mistrovství ČR v agility grifonků a brabantíků 7.5.2016 Třebíč


Letos se MR konalo v Třebíči při oficiálních závodech. Krásné, běhavé, ale určitě ne lehké parkury od pana rozhodčího Thomase Ebelinga byly výzvou, se kterou se brabantíci i jeden grifonek statečně vypořádali. Počasí, které na Vysočině dokáže být nepředvídatelné nám připravilo nádherný den až do pozdního odpoledne. Mistrovství proběhlo ve výborné náladě. Mimo účastníků MR dojelo i několik majitelů grifonků jen tak na pokoukání a samozřejmě na přátelské popovídání. KCHGB připravil pro vítěze krásné poháry a ceny. Jen škoda, že účast nebyla veliká – někteří to těsně před závody vzdali. Ale na další mistrovství si už brousí zuby dorůstající agiliťácký potěr a tak to bude určitě zajímavější.

mistr republiky – Baghira z Karolínčina království, Kozáková Marta

1.vícemistr republiky – Dalajlama Devilkins, Bastová Lucka

mistr republiky veterán – Ajša, Kozáková Marta


Základní kynologická organizace Hodonín

ve spolupráci s Klubem chovatelů grifonků a brabantíků

pořádá ve dnech 3. - 6. 7. 2016
SPECIÁL SOUSTŘEDĚNÍ

PRO MAJITELE A CHOVATELE psů plemene BRABANTÍK A GRIFONEK

se zaměřením na výchovu, vystavování a výcvik pro začátečníky i pokročilé.
Na programu:  agility, coursing, sportovní výcvik dle národního zk. řádu – zkouška ZZO a mezinárodního zk. řádu – zkouška BH, pachové práce, úprava psů, rady jak vystavovat psa, terapie psa Dornovou metodou, výlet zámek Milotice.
V ceně společná plavba lodí po řece Moravě.

Příjezd v neděli 3.7.2016 v době od 14.00 hod. na cvičiště základní kynologické organizace v Hodoníně ul. Legionářů (www.kkhodonin.wz.cz)

Ubytování: ve vlastních stanech v areálu kynologické organizace.

Instruktoři: po celou dobu soustředění se vám budou věnovat: Jarka Hřebačková, Katka Suchovská Strava vlastní: využití kuchyňky v klubovně kynologické organizace, na cvičišti ohniště, možnost objednávky rozvozu obědů na cvičiště.
Cena soustředění: 2.000,-Kč/1pes, 2. pes /500,-Kč, další pes zdarma
Cena na 1 den: 600.-Kč/pes, 2. pes/400,-Kč, další pes zdarma, plavba lodí není v ceně

Info+přihlášky: Jaroslava Hřebačková, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


EUROGRIFFON 2015

Mistrovství České republiky v agility pro grifonky a brabantíky - 3. července 2015

 

Složené zkoušky z výkonu

Adélka Dan Tesoro

Wladyková A.

ZZO

Adélka z Gargamellu

Fürstová P.

BH

Aldo Malý poutník

Marcela Marecková

ZOP, ZZO

Anthony Usurper

Kristýna Bránková

ZOP, ZZO a BH

Aranka Cerná Maska

Ester Elexhauserová

ZOP

Baccardi z Gargamellu

Olga Víchová

ZOP (výborne, 100 bodu) 17.5.2009

Cilla Red Blues

Markéta Nedvedová

ZZZ

Dorotka Roxmavel

Jaroslava Hrebacková

ZOP, ZZO

Dusty pod Pultem

Pavla Vacková

ZOP

Eros Cerný Onyx

Chlupácková K.

ZZO

Tootsie Malý poutník

Jarmila Pidrmanová

ZOP, ZZO, BH

Trim Cerný Onyx

Štepánka Svobodová

ZZO, ZOP

Yukon Malý poutník

Jitka Turková

ZZO

 


Grifonci a brabantíci předvedli své dovednosti

Prodloužený červencový víkend 4. – 7. 7. patřil v areálu hodonínského kynologického klubu již třetímu ročníku setkání chovatelů psů belgického plemene grifonek a brabantík. Po čtyři dny zde skotačilo téměř 28 pejsků z celé republiky, mezi nimiž nechyběli ani šampioni s titulem světového vítěze. Cílem akce bylo kromě setkání a předávání zkušeností zejména prohloubení dovedností v psích sportech a dalších odvětvích kynologie. Samozřejmostí byl také doprovodný program včetně táboráků či plavby lodí.Grifonci jsou zdatní nejen v agility, ale ovládají rovněž dog dancing a velkým plemenům služebních psů směle konkurují ve zvládání poslušnosti a pachových prací. Kromě toho jsou však skvělí společníci s obrovským srdcem, bezmezně oddaní svému pánovi. „Na těchto akcích zjišťujeme, že tento pejsek má opravdu sportovního ducha a radost z pohybu. Novinkou byl například coursing, což je kynologický sport, který rozvíjí u pejska lovecký pud. Grifonek není v České republice příliš známý, proto jsme rádi za každou propagaci tohoto plemene,“ řekla hlavní organizátorka a chovatelka grifonků Jaroslava Hřebačková. K vidění byly všechny tři variace plemene lišící se barvou a délkou srsti, tedy bruselský, belgický grifonek a brabantík. Zajímavostí je, že v jednom vrhu se mohou vyskytnout všechny tři druhy grifonků.
Vyvrcholením čtyřdenního snažení byl závod v agility, který byl příjemným zpestřením pro všechny zúčastněné. „Ráda bych poděkovala spoluorganizátorům, sponzorům, bez jejichž přičinění by nebylo možné akci uspořádat, stejně jako hodonínskému kynologickému klubu, Klubu chovatelů grifonků a brabantíků a městu Hodonín,“ dodala závěrem Jaroslava Hřebačková.

Ing. Petra Kotásková


Kynologický klub hostil setkání brabantíků a grifonků

Prostory hodonínského kynologického klubu přivítaly začátkem července další zajímavou akci.
Ve dnech 5. až 8. 7. 2012 se zde konal již druhý ročník setkání majitelů a chovatelů psů plemene brabantík a grifonek. Kromě společenského rozměru bylo cílem akce zejména prohloubení dovedností v agility i základech poslušnosti. Pod vedením zkušených instruktorek Veroniky Vargové, Kateřiny Suchovské a hlavní organizátorky Jaroslavy Hřebačkové zde malí pejsci po celou dobu pilně trénovali a i se svými pány si užili spoustu zábavy.

Vyvrcholením společného snažení byl nedělní neoficiální závod agility. Předtím však absolvovali také společnou plavbu lodí, kterou si všichni náležitě užili.
Přestože toto plemeno malých společenských psů původem z Belgie není zatím mezi lidmi příliš rozšířené, získá si srdce každého, kdo má možnost tyto psy blíže poznat. „Grifonek i Brabantík je neobyčejně mazlivý, přítulný rodinný pes, který je plný hravosti a radosti ze života. Typická je pro něj velmi silná vazba na rodinu a dobře vychází i s jinými domácími zvířaty. Navíc je překvapivě obratný a rád se učí novým věcem, proto se hodí také pro agility,“ představila plemeno hlavní organizátorka akce Jaroslava Hřebačková, která již léta patří ke zkušeným chovatelkám.


Jaroslava Hřebačková


Na závěr nezbývá než poděkovat městu Hodonínu, kynologickému klubu, sponzorům, a to nové české společnosti NATIVIA s.r.o., výrobce krmiv pro psy a kočky, obchodu ZOO NEMO s chovatelskými potřebami Pelhřimov a Klubu chovatelů grifonků a brabantíků kteří se zasloužili o bohaté ceny a poháry, bez nichž by nebylo možné celou akci ani závěrečný závod zorganizovat.


Setkání grifonků a brabantíků slavilo úspěch

Premiérový ročník má za sebou soustředění grifonků a brabantíků, které se konalo ve dnech 3. až 6. července na cvičišti hodonínského kynologického klubu.
Akci organizoval Kynologický klub CKS Hodonín ve spolupráci s Klubem chovatelů grifonků a brabantíků.
Setkání se zúčastnilo celkem 15 psů plemene grifonek a brabantík, z nichž nejmladšímu byly čtyři měsíce a nejstaršímu osm let.
Bohatý program byl zaměřen zejména na prohloubení základní ovladatelnosti a agility.
i_zpravodaj_02_20111 Strana 28 (celkem 29)
Celodenní trénink vedly zkušené výcvikářky Veronika Vargová a Jarka Hřebačková.
Kromě, již zmíněné, ovladatelnosti a agility si mohli zájemci vyzkoušet také tanec se psem a předvedení pejska ve výstavním kruhu. K dobré náladě přispěl každovečerní táborák s kytarou, který byl příležitostí ke zhodnocení celodenního snažení.

Součástí akce byl společný výlet, kdy jsme se společně se svými čtyřnohými kamarády vydali na plavbu lodí Korálka po řece Moravě až ke slovenské Skalici.
Jak pro pejsky tak i pro nás byly meandry řeky v horkém letním dni zajímavým zpestřením.
Čtyřdenní soustředění vyvrcholilo 3. ročníkem neoficiálních závodu agility – speciálem pro grifonky a brabantíky, kde mohli účastníci akce zúročit své čerstvě nabyté zkušenosti. Rozhodčí Veronika Vargová nachystala pro začátečníky, pokročilé i veterány zajímavé běhy v agility, jumpingu a ve hře.
Pro vítěze byly připraveny krásné poháry, které věnoval Klub chovatelů grifonků a brabantíků, věcné ceny věnoval
Velkoobchod chovatelských potřeb a krmiv Ontario,Plaček, s.r.o., Poděbrady a Zootera Milevsko.
Soutěžní zápolení skončilo v poledních hodinách vyhlášením výsledku a předáním cen.
Jako památku na tyto příjemně strávené dny si každý z účastníků odnesl, kromě množství zážitku, také pohár věnovaný Klubem grifonků a brabantíků.Po vyhlášení výsledků a předání cen následovalo společné fotografování a loučení, po kterém jsme se rozjeli do svých domovů.
Jaroslava Hřebačková + foto ze Zpravodaj č. 02/2011Den grifonka ukázal sportovní využití tohoto plemene

O tom, že grifonci jsou psi, s nimiž se dá také sportovat, se mohli přesvědčit návštěvníci zajímavé akce, která se konala 25. září v kynologickém areálu MSKS Zbraslav u Brna. Klub chovatelů grifonků a brabantíků zde pořádal v rámci Dne grifonka neoficilální závod agility pro plemena grifonek a brabantík.
Psovodi a jejich šikovní psí společníci se utkali ve dvou kategoriích, a to začátečníků a pokročilých. Kromě zkušených závodníků, kteří již mají složenu zkoušku z agility, zde tedy byli i lidé, kteří nemají doposud velké zkušenosti, a jejich běh byl především během pro radost. Jednotlivým kategoriím pak byla uzpůsobena obtížnost parkurů a výška jednotlivých překážek. Zatímco pokročilí soutěžili podle pravidel soutěžního řádu KAČR, začátečníci, kteří se ještě neúčastnili oficiálních závodů, se mezi sebou utkali podle zjednodušených pravidel a pokynů paní rozhodčí, která dovolila mít při běhu motivační pomůcku pro pejska. Hodnotili se přitom jednotlivé běhy v každé kategorii a součet jumpingu a agility.
Hlavním sponzorem akce byla značka výživových programů FITMIN společnosti Dibag a.s., specialista na výživu zvířat, která věnovala všem zúčastněným malé dárečky a vítězům krásné ceny.
Klub chovatelů grifonků a brabantíků tímto v pořadí druhým neoficiálním závodem agility podporuje propagaci tohoto plemene po sportovní stránce. V současnosti tak již není výjimkou, že se grifonci a brabantíci věnují různým kynologickým sportům jako je například agility, ale také sportovnímu či záchranářskému výcviku.

Jaroslava Hřebačková

www.kchgb.eu
www.vetrnapole.cz


 

 

 


 
Stranky pro chovatele